Od podzimu je novým hlavním trenérem dorostu Hvězdy František Ernest. Položili jsme mu několik otázek ohledně dorosteneckého mužstva a plánů na zimní období.

Fando, můžeš nám zhruba nastínit tvojí dosavadní trenérskou kariéru?

Poprvé jsem se k samotnému trénování dostal v červenci roku 2005, kdy jsem pomáhal ve fotbalovém oddíle ve Františkových Lázních u kategorie mladších žáků trenéru Elizeusovi. V zimní přestávce mne oslovil sekretář klubu David Kuna s nabídkou práce s mládeží v chebském fotbale. Nejprve jsem působil jako trenér u kategorie starších žáků, hrajících krajský přebor, a poté u divizního mladšího dorostu. I díky sestupu však tato mise netrvala dlouho. Pokud se týká mého vstupu k trenéřině v Chebu, tak dodnes vzpomínám na své první utkání u družstva starších žáků tehdy ještě za bývalého oddílu FK UNION CHEB 2001, ve kterém jsme dokázali zvítězit ve Františkových Lázních 2:0. Po ukončení této mise jsem si dal ze studijních důvodů od jakékoliv trenérské práce přestávku. Loni v srpnu přišla od šéftrenéra mládeže Tomáše Rolníka nabídka na post hlavního trenéra dorostu ve Hvězdě, kterou jsem přijal mj. s cílem pomoci chebskému mládežnickému fotbalu navázat na úspěchy z minulosti.

Po podzimu jste skončili s družstvem na 9. místě tabulky. Jak by si zhodnotil výstup tvého celku v podzimní části?

Zhodnotíme-li celkové působení týmu v podzimní části, včetně tréninkové docházky či disciplíny, lze hovořit o spokojenosti. Pokud se týká samotného umístění v tabulce, rozhodně neodpovídá herním kvalitám družstva a tudíž našim představám. Jak je již o této kategorie typické, měli jsme po celý podzim výkonostní výkyvy. Na fyzické, herní i taktické nedostatky se zaměřujeme již od počátku zimní přípravy.

Dorost zahájil zimní přípravu před dvěma týdny. Kolik hráčů se sešlo na prvním srazu?

Zimní přípravu jsme zahájili v sobotu 12. ledna. Sešlo se 18 hráčů, včetně 5 starších žáků, kteří se budou postupně zapracovávat do družstva s ohledem na jejich působení u dorostu v příští sezóně. Nejen já, ale i hráči si uvědomují, že mužstvo má kvality na to, aby se pohybovalo v horní polovině tabulky, a dosavadní poctivý přístup všech hráčů k přípravě naznačuje odhodlání tento předpoklad splnit.

Změní se nějak tréninkový plán během zimního období a s kterými týmy se utkáte v přátelských zápasech?

Tréninkový plán bude velmi pestrý, zahrnovat bude 3 až 4 tréninkové jednotky týdně, hlavní důraz bude kladen na nabírání fyzické kondice. Za úvodních šest týdnů přípravy hráči absolvují několik desítek kilometrů, a z této nabrané fyzické kondice budou čerpat po celou jarní část soutěže. Za nedílnou součást zimní přípravy považuji také prostor pro regeneraci, při této příležitosti bych chtěl poděkovat vedení klubu a samotným za spolupodílení se na výdajích za tuto činnost. Pro zimní přípravné období máme domluveny zatím 4 přátelské utkání, včetně možnosti nastoupit do některého přípravného utkání v rámci Chebského turnaje místo A mužstva.

Na čem si myslíš, že dorost musí nejvíce zapracovat, aby mohl v jarních bojích atakovat čelo tabulky?

Zcela jistě největším nedostatkem v podzimním období byla špatná fyzická kondice, což se projevilo zejména v utkáních s týmy z horní poloviny tabulky, kdy jsme nedokázali druhý poločas držet se soupeřem krok. Po herní stránce jsme se většině družstev vyrovnali.

tr

Komentáře nejsou povoleny.